Utku Oztekin

Personal WebPage

Mesleki Deneyim

Eğitim Kurumları Deneyimi

Hisar Okulları

-    9-12 Sınıflar Fizik Öğretmenliği

-     Seçmeli Mühendislik Dersleri Tasarımı ve Öğretmenliği (Detaylar için tıklayınız)

-    Hisar Mechatronics Takım Mentorluğu (Detaylar için tıklayınız)

ENKA Okulları
  • -    Ders Gözlemi
  • -    Ünite Planı 
  • -    Ders Anlatımı
MEB Gelenbevi Anadolu Lisesi

Ders gözlemi ve pratiği 

Boğaziçililer Dershanesi Üniversite Hazırlık Kursu
Boğaziçi Gençlik Merkezi

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Merkezi bünyesinde kuruluşuna öncülük ettiğim BGM, ben ve benim gibi öğretmen adayı arkadaşlarıma sınıf ortamında ders anlatma pratiği kazandırmayı amacıyla yola çıktı. Boğaziçi üniversitesi personel çocukları ve bölge halkında ortaokul seviyesinde öğrencilere ücretsiz olarak eğitim desteği veren BGM sürecin liderliğini devrettikten sonra da uzun yıllar faaliyetine devam etti. 

Diğer Çalışmalarım

Bilişim Stratejileri Merkezi

Bilişim Stratejileri Merkezi bilgi ve iletişim teknolojilerinin, eğitim sürecinin doğal bir parçası olarak yer almasını sağlamak üzere çalışmalarını gerçekleştirir. Değişen şart ve ihtiyaçlara hızla adapte olabilen sürdürülebilir ve dinamik bir ekosistemin yapılandırılmasını hedeflerç

Hisar İnovasyon Merkezi

Hisar İnovasyon Merkezi, teknoloji toplumu ile etkileşimi ve K-12 eğitiminde mükemmeliyete ulaşma çabasını destekleyen, geliştiren, ortak ve ileriye uzanan hedefleri barındıran STEAM odaklı programlarla öğretmek, öğrenmek ve bu doğrultuda öğretmenlerin profesyonel gelişimini teşvik etmek için disiplinler arası ve çok disiplinli bir platform olarak tasarlanmıştır.

Eğitimde İnovasyon Derneği

Eğitimde inovasyon Derneği, Fen, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik (FETEMM- STEM) alanları eğitimi konusunda çalışan öğretmenler tarafından Türkiye’de ilk, orta ve lise okullarında, okul süreçlerine bilim ve mühendislik çalışmalarını entegre etmek genel amacıyla kurulmuştur.

Robot Education & Competition Foundation

Öğrencilerin STEM alanlarında gelişimini desteklemek amacıyla kurulan REC Vakfı'na bağlı olarak gerçekleştirilen VEX Robotics Competition'ın Türkiye'de yapılanma sürecini başlatıldı. Bu bağlamda öğrenci eğitimleri, öğretmen/mentör eğitimleri, turnuva organizasyonu, gönüllü eğitimi gibi bütün sistemi içinde barındıran uzun soluklu bir çok çalışma gerçekleştirilmiştir.